Dach z tytan-cynku

tytan-cynk wrocławWśród wszystkich materiałów powszechnie stosowanych obecnie do wykonywania pokryć dachowych, zdecydowanie najlepszym, najtrwalszym i zarazem najbezpieczniejszym, jest tutaj tytan cynk, czyli stop cynku, z niewielka ilością tytanu oraz miedzi. Stop ten charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi w kwestii wytrzymałości na uszkodzenia oraz odporności na korozję, utlenianie, oraz działanie promieni słonecznych. Wobec powyższego, możemy tutaj powiedzieć, iż jest to stop zdecydowanie najlepszy pod względem zastosowania zarówno do wykonania pokrycia dachowego, jak i tylko do wytwarzania elementów takich jak rynny Wrocław, czy też obróbki blacharskie.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż cynk, jest materiałem w stu niemal procentach odpornych na korozję, niemniej stosunkowo kruchym, przez co też zastosowanie domieszki tytanu, sprawia, iż staje się wyjątkowo odporny na różnorodne siły mogące go uszkodzić. Jeśli zaś chodzi o domieszkę miedzi, to sprawia ona, iż tytan-cynk Wrocław staje się materiałem, który na wzór miedzi pod wpływem utleniania pokrywa się niebieskawo szarym nalotem, tak zwaną patyną. Dzięki temu zaś, w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń oraz zadrapań, tytan-cynk natychmiast patynuje w miejscach uszkodzenia, przez co nie trzeba dodatkowo maskować uszkodzeń.

Możemy więc powiedzieć, iż tytan-cynk, to swego rodzaju przyszłość, jeśli chodzi o wykonywanie pokryć dachowych, oraz pozostałych elementów wykończenia zadaszenia, przede wszystkim przez wzgląd na walory estetyczne oraz wysoki poziom trwałości, który wedle wszelkich szacunków będzie tutaj wynosił nawet ponad sto lat.

Opracowano na podstawie informacji ze stron: www.steelprofil.eu oraz www.steelprofil.xyz

Comments are closed.

Post Navigation